6 kwietnia 2017 Udostępnij

Wybór właściwego kolagenu

Kolagen stał się środkiem, który od jakiegoś czasu jest szeroko wykorzystywany jako kosmetyk do produkcji różnego rodzaju specyfików. Jego działanie jest potwierdzone badaniami, a polega przede wszystkim na poprawianiu stanu skóry, eliminowaniu zmarszczek (np. mimicznych). Warto zapoznać się z właściwościami kolagenu, zanim zacznie się korzystać z jego funkcji i pozytywnych cech.

Kolagen to bardzo rozciągliwe białko pochodzące z tkanki łącznej, które buduje ścięgna. Jako składnik skóry zapewnia jej elastyczność, dlatego jego występowanie jest tak istotne, jeśli chodzi o walkę z pojawiającymi się zmarszczkami. Jeśli jego ilość jest niewystarczająca, wówczas zmarszczki zaczynają się pojawiać w zwiększonej ilości.

W związku z tym kolagen zajmuje bardzo ważne miejsce w dziedzinie kosmetyki. Jest zauważalny jako składnik w różnego rodzaju kremach i maściach. Ponadto służy do powiększania objętości ust.

Zastosowanie kolagenu

Jeśli chodzi o jego zastosowanie na poprawę wyglądu skóry, to najlepiej wykorzystywać kolagen w postaci aktywnej. Aktywna forma kolagenu to najlepszy spośród wszystkich obecnych na rynku jego rodzaj. Tę opinię potwierdzają na postawie licznych badań profesjonaliści.

Kolagen w tabletkach

Kolagen aktywny można uzyskać z białka ryby – będzie on podobny w budowie do białka z ciała ludzkiego, dlatego też zostanie lepiej i dokładniej przyswojony przez organizm. Dzięki starannemu wchłanianiu do organizmu ludzkiego jego działanie będzie szybsze i przyniesie pozytywniejsze rezultaty.

Kolagen w płynie

Przyjmowanie aktywnego kolagenu jest możliwe na różne sposoby, ponieważ jest on osiągalny pod różnymi postaciami. Najpopularniejszą jego formą jest kolagen w płynie, który przyswaja się w organizmie najszybciej. Dzieje się tak dlatego, że kiedy trafi bezpośrednio do przewodu pokarmowego, może być od razu wchłaniany. Ubytki w tkance skórnej mogą być naprawione już kilkanaście godzin po jego zażyciu.

Ta forma preparatu jest aktualnie najbardziej pożądana także ze względu na to, że nie ma smaku i można ją zażywać w połączeniu z innymi składnikami diety: sokami, koktajlami owocowymi, a nawet z wodą. Jego działanie będzie wyraźniejsze, kiedy połączy się go z innymi płynami zawierającymi witaminę C.

Justyna Zych

Redakcja naturalnykolagen.edu.pl