22 marca 2017 Udostępnij

Jaki kolagen wybrać?

Już od dawna dużym zainteresowaniem w branży cieszy się kolagen, który jak przekazują nam badania ma dobry wpływ na kondycję skóry i minimalizuje pojawienie się zmarszczek również mimicznych, które wynikają z grymasu twarzy. Jednak nim rozpoczniemy stosowanie preparatu z kolagenem warto będzie sprawdzić jak on działa.

Kolagen zgodnie z podaniem encyklopedii to białko, które wchodzi w skład tkanki łącznej. Charakteryzuje się tym, że ma wyjątkową rozciągliwość i stanowić będzie budulec dla ścięgien. To właśnie kolagen, który znajduje się w skórze odpowiada za jej elastyczność a gdy pojawiają się w nim braki zaczynają się rozwijać zmarszczki. Ze względu na swoje własności ma duże zastosowanie w kosmetyce. Stanowi nie tylko ważny składnik kremów czy balsamów, ale także w czystej postaci będzie stosowany również w chirurgii kosmetycznej między innymi, by powiększyć objętość ust.

Kolagen i jego kosmetyczne właściwości

Na rynku kosmetycznym największe efekty w poprawie kondycji skóry zapewni nam kolagen aktywny. Jego wyjątkowo skuteczne właściwości są potwierdzane przez liczne badania kliniczne, które według fachowców z branży będzie jednym z najlepszych produktów jakie pojawiają się w sprzedaży.

Rodzaje kolagenu

Pozyskuje się go z rybiego białka i w ten sposób będzie to środek aktywny a jednocześnie będzie gwarantował praktycznie natychmiastowe działanie. Jest to związane z tym, że taki kolagen charakteryzuje się podobną budową do ludzkiego i dzięki temu będzie wchłaniany bardzo dobrze przez nasz organizm.

Kolagen w płynnej postaci

Ogromnym zainteresowaniem od jakiegoś czasu cieszy się również kolagen do picia. Płynna forma preparatu wchłaniana jest przez organizm w przewodzie pokarmowymi w ciągu dwunastu godzin po przyjęciu tabletki będzie można skutecznie uzupełnić braki w tkance skórnej. Płyn kolagenowy nie ma smaku i dlatego będzie można go dodawać do wody czy soków, ale również do koktajli na bazie owoców. dla zwiększenia skuteczności kolagenu będzie można go połączyć z innymi preparatami w płynnej postaci o zwiększonej zawartości witaminy C. W pewnych sytuacjach włącznie kolagenu w jakieś formie może być jedyną opcją, dlatego warto sobie to rozważyć.

Justyna Zych

Redakcja naturalnykolagen.edu.pl