22 marca 2017 Udostępnij

Naturalny kolagen morski na stawy

Kolagen to białko, które naturalnie występuje w tkankach łącznych człowieka oraz w stawach i ścięgnach. Proces starzenia się skóry, stres, zanieczyszczenia powodują coraz mniejszy udział kolagenu a to dalej powoduje zmarszczki, pojawia się wiotkość, brak blasku i zdrowego wyglądu.

Zastosowanie naturalnego kolagenu morskiego pozyskiwanego z ryb będzie wysoce skuteczne ze względu na to, że jest on podobny do ludzkiego kolagenu.

Kolagen – białko młodości

W budowie włosów, paznokci a przede wszystkim skóry kolagen jest bardzo ważnym składnikiem i jego wartość będzie nie do przecenienia. Jego niedobory bardzo szybko będą się uwidaczniać i będziemy mieli problem z ich pokonaniem. Włosy staną się osłabione, suche, skóra wiotka, pozbawiona witalności a paznokcie będą nierówne oraz łamliwe. Brak kolagenu skutkuje pojawieniem się przebarwień, pogorszeniem pracy układu krwionośnego a także większym stresem oksydacyjnym, który będzie miał wpływ praktycznie na każdą sferę naszego organizmu. Stosowanie dobrego suplementu zawierającego naturalny kolagen morski daje szansę na uzupełnienie braków.

Jaki kolagen wybrać na stawy?

Kolagen odpowiada za budowanie chrząstki stawowej. Dzięki swojej wyjątkowej odporności oraz sprężystości będzie gwarantował nam między innymi należyta ruchomość stawów. Niedobór kolagenu w połączeniu z brakiem mazi będzie prowadzić do poważnych dolegliwości i tak zwanej choroby zwyrodnieniowej stawów.

Zdrowe stawy

Odpowiednia podaż kolagenu rybiego, który jest bardzo podobny do tego występującego u ludzi będzie bardzo ważne, ponieważ gwarantuje on odpowiednią ruchomość i bezpieczeństwo dla kości.

Kolagen morski a młody wygląd skóry

Niedobór kolagenu jak już mówiliśmy wpływa na wygląd skóry i wiąże się to z tym, że stopniowo zaczynają zanikać włókna kolagenowe, które znajdują się w skórze właściwej po 25 roku życia. Dodatkowo niedobór kolagenu będzie również wynikał ze złego stylu życia, palenia papierosów, zanieczyszczeniu powietrza, szkodliwą żywność a także regularne wystawienie się na silną dawkę promieniowania słonecznego. Intensywny wysiłek także ma znaczenie. Niewystarczające jego ilości powodują pojawienie się stanów alergicznych, przebarwień i rozstępów na skórze.

Kolagen morski – w proszku czy w tabletkach?

Skuteczną suplementację warto rozpocząć nim pojawią się silne objawy a pamiętajmy, że nasz organizm po 25 roku życia już kolagenu sam nie tworzy.

Karolina Sosnowska

Redakcja naturalnykolagen.edu.pl