6 kwietnia 2017 Udostępnij

Kolagen po 25. roku życia

25 lat to magiczna bariera, która w dzisiejszych czasach często oznacza wejście w pełnię dorosłości, ale jest to też znacznie mniej przyjemna rocznica. Jest to bowiem moment, w którym mogą się na naszym ciele pojawić pierwsze zmarszczki.

Związane jest to z faktem, że mniej więcej w tym czasie organizm zaczyna mieć problemy z produkcją odpowiedniej ilości kolagenu, który do tej pory był produkowany przez organizm we właściwych ilościach. Włókna kolagenowe to substancja, z której zbudowane są wszystkie tkanki łączne naszego organizmu oraz ścięgna i chrząstki. Tkanką łączną jest też skóra i kiedy kolagenu zaczyna brakować, staje się to widoczne.

Starzenie się skóry

Kiedy mija moment, w którym na świecie jesteśmy już od ćwierćwiecza, możemy zacząć walkę ze starzeniem poprzez odpowiednie kremy spowalniające ten proces. Jest to oczywiście spowalnianie tylko czysto wizualne, co oczywiście jest ważne. Nasza skóra odzyska dawny blask, jeśli w podawanych przez nas specyfikach będzie kolagen. Nasze tkanki nie są bowiem jeszcze stare, ale zaczyna im brakować najważniejszego budulca odpowiedzialnego za nawilżenie i jędrność skóry – kolagenu. Nasz organizm nie produkuje już kolagenu tak efektywnie, a że jest on potrzebny także w wielu innych tkankach, zaczyna go brakować dla skóry. Dlatego tak ważna staje się jego suplementacja.

Jak dbać o skórę?

Korzyści oferowane przez kolagen

Kolagen to przede wszystkim walka o sprawność stawów, ale ma też on wielkie znaczenie dla naszego wyglądu. Zwłaszcza dla kobiet, ponieważ w momencie rozpoczęcia menopauzy zmienia się u nich gospodarka hormonalna, przez co o 1/3 spada też produkcja kolagenu. Prowadzi to do nagłego wiotczenia skóry i pojawiania się zmarszczek. Podanie kolagenu nie hamuje menopauzy, ale straty nią spowodowane znikają przynajmniej po części. Skóra nie robi się sucha, nie przebarwia się i nie powstają zmarszczki.

Inna kwestia to cellulit. Brak kolagenu osłabia skórę, przez co zbijający się w grudki tłuszcz nie jest blokowany. Podanie kolagenu może skutecznie blokować rozwój cellulitu.

Kremy z cellulitem warto podawać bezpośrednio na zmarszczki, które paradoksalnie są prawie w całości zrobione z kolagenu. Problemem jest to, że robione były na szybko i ich włókna są źle ułożone. Organizm może to naprawić, ale zazwyczaj brakuje mu kolagenu, dlatego potrzebna jest odpowiednia zdrowa dieta. Jeśli będzie miał go więcej, blizny będą się rozjaśniać.

Karolina Sosnowska

Redakcja naturalnykolagen.edu.pl