1 kwietnia 2017 Udostępnij

Jaki kolagen wybrać?

Kolagen to w pełni naturalne spoiwo, które posiadamy. Jest białkiem, występującym w tkankach łącznych człowieka, także w stawach i ścięgnach. Stopniowa degeneracja organizmu, czyli proces starzenia się skóry, stres i zanieczyszczenia powodują jego niedobór a następnie zanik.

Efektem jest pojawienie się zmarszczek, wiotkość skóry, brak blasku i zdrowego wyglądu. Niedobór można uzupełnić a zastosowanie naturalnego kolagenu morskiego, który jest pozyskiwany z ryb, jest niezwykle skuteczne ze względu na jego podobieństwo do kolagenu ludzkiego.

Kolagen czyli białko młodości

Kolagen ma znaczny - bo w granicach jednej trzeciej - udział w budowie naszych włosów, paznokci oraz skóry. To wszystko sprawia, że jego niedobory widać niemal natychmiast. Włosy stają się osłabione, suche i łamliwe, skóra wiotka i pozbawiona sprężystości a paznokcie łamliwe. Brak kolagenu to także powstawanie przebarwień, pogorszeniem funkcjonowania układu krwionośnego oraz tak zwany stres oksydacyjny, który całego organizmu. Jeśli zastosujesz odpowiedni suplement z kolagenem morskim, możesz znowu poczuć się pięknie, młodo i energicznie.

Jaki kolagen na stawy?

Dlaczego kolagen jest tak ważny przy właściwej pracy stawów? Ponieważ jest jednym z głównych budulców chrząstki stawowej. Jest odporny i sprężysty, przez co gwarantuje odpowiednią ruchomość stawów. Niedobór kolagenu, w połączeniu z niedoborem mazi może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów. Suplementacja kolagenu rybiego, posiadającego wysoką biodostępność, zwiększa produkcję mazi stawowej, gwarantując odpowiednią ruchomość i bezpieczeństwo kości. Poleca się ją zwłaszcza sportowcom, oraz osobom starszym.

Odżywiona skóra

Kolagen morski i młoda skóra

Wpływ niedoboru kolagenu na wygląd skóry bierze się z tego, że substancja ta stopniowo zanika z włókien kolagenowych, umiejscowionych w warstwie skóry właściwej. Dzieje się tak już po 25. roku życia. Niedobór kolagenu potęguje także niezdrowy styl życia, palenie papierosów, zanieczyszczenia powietrza, śmieciowa żywność oraz wystawianie skóry na silne działanie promieniowania UVA/UVB oraz intensywny wysiłek fizyczny. Niedobory kolagenu skutkują również pojawiającymi się stanami alergicznymi, przebarwieniami, rozstępami skóry oraz cellulitem.

Kolagen w proszku czy w tabletkach?

Skuteczną suplementację kolagenem morskim warto rozpocząć zanim pojawią się skutki niedoboru kolagenu naturalnego. Przekraczając barierę 25 lat, intensywnie trenując, lub żyjąc niezdrowo, prędzej czy później zaczniemy odczuwać jego niedobory.

Karolina Sosnowska

Redakcja naturalnykolagen.edu.pl