21 marca 2017 Udostępnij

Glukozamina, a kolagen – problem ze stawami.

Staw to ruchome połączenie kości w ciele człowieka. Z uwagi na to, że ma złożoną budowę ból stawów może mieć kilka różnych przyczyn. Czy zdarza się, że odczuwamy ból w czasie wchodzenia po schodach w kolanach? Czy spacer sprawia nam trudność?

Jeśli tka się dzieje to może się okazać, że właśnie mamy problem z naszymi stawami i kolagenem. Artykuł ten odpowie na kilka nurtujących pytań.

Zacznijmy od osób, które aktywnie uprawiają sport. Ta grupa ludzie jest narażona na wszelkie kontuzje i stawy na pewno u takich osób zużywają się dużo szybciej. Okazuje się, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że nawet wyjazd na narty będzie wpływał na stan naszych stawów i będzie trzeba rzeczywiście o nie zadbać. W tym przypadku zastosowanie odpowiedniego preparatu może ochronić skutecznie nasze stawy. Najlepiej wybierać taką propozycję, która zawiera glukozaminę, chondroitynę oraz kolagen.

Substancje te pozwalają odbudować chrząstkę stawową oraz będą budować elastyczność skóry. Od wieku 25 lat organizm nie jest w stanie sam odbudować kolagenu i będzie trzeba go po prostu dostarczać. W przypadku osób otyłych stawy są bardzo mocno obciążone. Również i w tym przypadku należy postarać się o takie preparaty, które zawierają składniki wyżej wspominane. Dodatkowo walka z nadwagą pozwala również odpocząć stawom, które będą przeciążone. Z wiekiem niestety będzie bardziej osłabiony nasz organizm i pojawią się problemy ze zwyrodnieniem stawów.

Leczenie zapalenia stawów

Jakie objawy mogą wystąpić ?

Ból pojawiający się w momencie, gdy chce się wstać z fotela albo łóżka, sztywność pojawia się po okresie bezruchu, zanika stopniowo w ciągu dnia. Ograniczenie ruchomości stawów, powolna utrata pełnego zakresu ruchu. Może występować również charakterystyczne trzeszczenie, zniekształcenie, które wynika ze zmiany chorobowej w osi stawu.

Mamy wpływ na nasz organizm w pewnym zakresie i o tym właśnie powinniśmy pamiętać. Należy utrzymywać prawidłową masę ciała, ćwiczenia fizyczne, które są odpowiednio dobrane to ważna sprawa, ponieważ dzięki temu będzie można poprawiać sobie ruchomość stawów. Odciążenie stawu jest ważnym elementem, dzięki temu będzie można ograniczyć zmęczenie jakie się pojawi.

Oczywiście można się także wspomagać przez zastosowanie preparatów, o których pisaliśmy na początku artykułu ważnym elementem również będzie odpowiednia zawartość kwasów Omega 3 w naszej diecie, chronią również przed stanami zapalnymi.

Michał Wójcik

Redakcja naturalnykolagen.edu.pl