22 marca 2017 Udostępnij

Czym są białka kolagenowe?

Kolagen to takie białko, które jest głównym budulcem tkanki łącznej człowieka. Elastyczny, odporny na rozciąganie, dlatego będzie odpowiadał za budowę ścięgien, skóry i narządów. To kluczowy dla zatrzymania procesów starzenia składnik.

Czym są białka kolagenowe?

To rodzina białek wchodząca w skład organizmów wielokomórkowych, w tym człowieka. Białka kolagenowe występują w większości narządów i dlatego będą bardzo ważne. W skład kolagenu wchodzi między innymi glicyna, która będzie odpowiadać za wzrost i rozwój oraz prolina, która będzie zapobiegać procesom starzenia. Oprócz tego znajduje się tam lizyna, tyrozyna oraz metionina, które to składniki chronią organizm przed działaniem wirusów oraz starzeniem organizmu. To pokazuje, że białka kolagenowe są bardzo ważne w naszym organizmie. Jego braki mogą powodować łamliwość kości, osteoporozę, zwyrodnienie stawów.

Kiedy brać kolagen?

Białko ma wiele różnych zastosowań. Naturalny kolagen wykazuje działanie chroniące przed zmarszczkami, regenerujące, wzmacniające na skórę, włosy, paznokcie, tkankę kostną czy chrzęstną i stawową. Można poprawić sobie funkcjonowanie całego systemu immunologicznego. Przyjmowanie kolagenu zaleca się w różnych problemach między innymi obniżenie odporności. Może być potrzebny w przypadku alergii skórnych, zaburzeniach układu pokarmowego, w zmęczeniu, przy cellulicie, rozstępach czy w przypadku osteoporozie, reumatyzmie czy zaburzeniach krążenia.

Podstawowe wartości kolagenu

Jaki kolagen?

Pewnie wiele osób decydując się na przyjmowanie kolagenu zastanawia się jaki konkretnie produkt najlepiej będzie przyjmować. Kolagen znajdować się może w galaretkach mięsnych, owocowych, rybach w galarecie, golonce, podrobach. Wszystko to będzie dla nas dostępne, ale niestety okazuje się, że wiele osób nie przepada za spożywaniem takich właśnie produktów. Coraz młodsze osoby zmagają się obecnie z osłabieniem, bólami, niestrawnością i okazuje się, że nasz organizm nie jest w stanie dobrze funkcjonować.

Warto zdecydować się na przyjmowanie kolagenu, ponieważ dzięki temu można oczekiwać, że uda się poprawić stan kości, mięśni i stawów a także więzadeł. Można wspomagać sobie wydzielanie mazi w torebkach stawowych, uda się pokonać osteoporozę. Kolagen może nam ułatwić pokonanie licznych problemów zdrowotnych, dodatkowo będzie również szansa na to, że otrzymamy możliwość unikania mikrourazów, które powodują problemy ze stawami, kośćmi i mięśniami.

Michał Wójcik

Redakcja naturalnykolagen.edu.pl