22 marca 2017 Udostępnij

Kolagen jako składnik budulcowy

Kolagen to najważniejsze białko w ludzkim organizmie. Głównym składnikiem budulcowym tkanki łącznej. Kondycja większości naszych organów, odporność na choroby oraz długość życia będą zależeć od kolagenu i jego jakości. Jest to jedyny preparat, który będzie rzeczywiście wpływał na przyczynę starzenia się skóry a nie jedynie walczył ze skutkami.

To czysty kolagen a nie dodatek. Słowo w reklamach kosmetyków pojawia się często, ale jego ilość w wielu produktach jest śladowa, byle dobrze się zareklamować.

Czysty kolagen

Na świecie będzie jedna tylko postać czystego trzeciorzędowego kolagenu, który jest aktywny biologicznie i nie trzeba go wstrzykiwać, wystarczy nałożenie na morką skórę. Co ciekawe chodzi o polski kolagen, który będzie uzyskiwany z ryb słodkowodnych. Kolagen naturalny to najczystszy hydrat białek, który ma niewiele kwasu mlekowego. Nie ma tam aromatów, barwników ani konserwantów. Dla wielu uczulonych na chemię w kosmetykach stanowi jedyną alternatywę.

Zastosowanie kolagenu naturalnego

Proces starzenia się skóry powoduje pojawienie się zmarszczek i z tym sobie nie poradzimy. Jednak można go opóźnić i właśnie kolagen na skórę, jeśli przeniknie głęboko będzie rzeczywiście idealną opcją.

Rozstępy

Rozstępy również są poważnym problemem szczególnie dla kobiet w ciąży. Rozstępy pojawiają się przy wahaniach masy ciała, nie bolą , nie dokuczają i robimy wszystko, by je pokonać.

Cellulit

Cellulit to jak wiadomo problem dla kobiet i walczy z nim około 90% kobiet. Występuje w okolicach ud, pośladków i powoduje, że pojawiają się nieestetyczne zgrubienia i bruzdy na ciele.

Zalety kolagenu

Trądzik

Okazuje się, że kolagen to również sposób na walkę z trądzikiem, który jest tak często spotykany. Naturalny kolagen jest o tyle cenny, że wszystkie rodzaje trądziku będzie niszczył skutecznie, zatrzyma tak naprawdę ich rozwój, ponieważ już w zarodku zniszczona będzie przyczyna tego właśnie problemu.

Blizny

Blizny należą do tych zmian, które źle wyglądają i dlatego właśnie kolagen, który działa zmiękczająco oraz rozjaśniająco będzie tutaj bardzo dobrą propozycją, świetnie się sprawdzi.

Włosy i paznokcie

We włosach i paznokciach znajduje się sporo kolagenu i dlatego dobrze będzie to wykorzystać, że kolagen je wzmacnia. Będzie można unikać łamliwości i kruchości.

Kolagen gwarantuje nam również wzmocnienie kości i pod tym kątem na pewno będzie cenny szczególnie w tym okresie, gdy tak wiele osób ma problem z pojawiającą się osteoporozą.

Justyna Zych

Redakcja naturalnykolagen.edu.pl