7 czerwca 2017 Udostępnij

Kolagen doskonale działa na włosy

Długie, krótkie, proste czy kręcone, jasne, ciemne czy brązowe – niezależnie od tego wszystkiego oczywiście piękne włosy to naturalna ozdoba dla każdej kobiety. Dlatego właśnie tak bardzo ważne będzie pielęgnowanie włosów. Już w starożytności doskonale o tym widziano. Do dziś wiele osób uważa, że Kleopatra była takim idealnym symbolem urody a jej metoda na piękne włosy polegała na stosowaniu olejku rycynowego, mleka czy miodu.

Mikstura taka będzie idealnie nawilżać i odżywiać włosy. Dziś kobiet znów powinny zwrócić uwagę na to jak między innymi kolagen może działać na włosy

To główny składnik ścięgien i skóry, wypełnia nasze oko, odpowiadać będzie za budowę włosów, kości, stawów, paznokci. Kolagen bierze udział we wszystkich funkcjach życiowych narządów a także tkanek organizmu człowieka i zwierząt. Będzie to między innymi około 30% wszystkich ludzkich białek i w tym mniej więcej około 70% białka skóry. Dlatego właśnie ważne będzie również dostarczenie dodatkowych ilości cennego białka. Warto pamiętać, że z czasem tego białka będzie mniej ponieważ poniżej 25 roku życia tak naprawdę stopniowo tworzy się w organizmie coraz mniej kolagenu.

Głównym zadaniem kolagenu będzie przede wszystkim wpływanie na spojenie elementów komórkowych. Czysty kolagen jest w stanie działać ujędrniająco i napinająco na skórę, gwarantuje elastyczność, dodaje objętość włosom suchym oraz zniszczonym. Jest to szansa na regenerację paznokci. Oprócz tego również można liczyć na odnowę komórek skóry. Jeśli dojdzie do osłabienia włókien kolagenu będzie dochodziło do sytuacji, w której pojawią się zmarszczki starcze. Dostarczenie odpowiednich dawek kolagenu to szansa na zahamowanie skutecznie procesów starzenia się skóry. Z tego powodu właśnie mówi się, że to białko młodości i dlatego będzie tak cenne.

Jak wzmocnić włosy

Suche i wypadające włosy

Najczęściej pojawiający się problemów włosów to właśnie niedobór białka. Wtedy włosy są cienkie, łamliwe, będą się przesuszać i zaczną wypadać. Jeśli będziemy dostarczać większe ilości kolagenu będzie można sobie z tym problemem sobie skutecznie poradzić.

Włosy to taka część naszego organizmu, po której można zobaczyć w jaki sposób działać będzie kolagen. Widać, że po dostarczeniu pokona się problem łupieżu, który dla wielu osób jest bardzo dużym problemem. Kolagen jest w stanie skutecznie rewitalizować włosy od wewnątrz. Jest to również szansa na ochronę przed wypadaniem włosów, z którym wiele osób nie jest w stanie sobie poradzić.

Kolagen naturalny

W sprzedaży znajdziemy różne preparaty z kolagenem, które będzie warto stosować. Oczywiście warto sprawdzać ich skład, by wiedzieć czy rzeczywiście mamy do czynienia z naturalnym kolagenem.

Michał Wójcik

Redakcja naturalnykolagen.edu.pl